Najlepsi uczniowie z nagrodami burmistrza

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Najlepsi uczniowie z nagrodami burmistrza

Jak co roku Burmistrz Gminy Paczków zaprosił do ratusza uczniów z paczkowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy w kończącym się właśnie roku szkolnym 2011/2012 uzyskali tytuły finalistów lub laureatów konkursów przedmiotowych na poziomie szkolnym, gminnym i wojewódzkim. Żaden z młodych gości nie wyszedł ze spotkania z pustymi rękami, a niektórzy, dzięki swoim licznym osiągnięciom, mieli problem z zabraniem swoich nagród.

Pierwsi w ratuszu pojawili się gimnazjaliści, wśród których znów nie brakowało wielu utalentowanych i bardzo wszechstronnych podopiecznych. Kilkoro z nich brylowało w wielu konkursach na raz, dlatego niektórzy zgarnęli naprawdę spore ilości nagród.
Podobnie jak w zeszłym roku, większość uczniów przyznawała, że nie mają jeszcze dokładnie sprecyzowanych planów na przyszłość. Podejście większości charakteryzował zdrowy pragmatyzm - chcą wybrać taką drogę zawodową, która przyniesie im pieniądze i satysfakcję. Niektórzy wspominali o kierunkach prawniczych, profesjach lekarskich oraz zawodach weterynarza i dietetyka. Burmistrz Bogdan Wyczałkowski polecał swoim gościom kierunki politechniczne, bo właśnie technicznym branżom doskwierają teraz największe kadrowe braki.
Paczkowscy gimnazjaliści mają świadomość, że ich akademicka droga jest w dużej mierze uzależniona od egzaminu maturalnego, dlatego, by móc porządnie się do niego przygotować, chcą dostać się do dobrych liceów. Wszyscy zaproszeni uczniowie otrzymali z rąk burmistrza Wyczałkowskiego i Naczelnik Wydziału Oświaty Katarzyny Rolki cenne nagrody.

Po spotkaniu z uczniami gimnazjów, przyszła pora na młodszych "asów nauki", czyli najzdolniejszych podopiecznych szkół podstawowych. W tym roku wielu z nich ma na swoich kontach spore sukcesy edukacyjne, dlatego nagród do rozdania było bardzo dużo. Po części oficjalnej dzieciaki jak zawsze ucięły sobie krótką pogawędkę z gospodarzem naszej gminy, opowiadając mu o swoich marzeniach i planach na przyszłość.
Dyskusję w dużej mierze zdominował temat trwających właśnie Mistrzostw Europy EURO 2012, a to dlatego, że na sali pojawiło się kilku pasjonatów futbolu, którzy swoje edukacyjne sukcesy zgrabnie łączą z pasjami sportowymi. Niektórzy z nagrodzonych chłopców stanowczo stwierdzili, że chcą zostać profesjonalnymi piłkarzami, by za kilka lat zastąpić w naszej kadrze Roberta Lewandowskiego czy Kubę Błaszczykowskiego. Byli też tacy, którzy chcieliby "rządzić światem", a jedna z uczennic paczkowskiej "Dwójki" stwierdziła, że chętnie sprawdziłaby się w roli... burmistrza Paczkowa.
Wśród dziewczynek popularnością cieszyły się też profesje artystyczne - niektóre młode damy planują zostać aktorkami, piosenkarkami albo tancerkami. Nikt jednak nie był zainteresowany zawodem nauczyciela, bo - jak stwierdził jeden z zaproszonych uczniów - "nauczyciele za mało zarabiają". 

W tym roku Gmina Paczków przeznaczyła na nagrody na konkursy przedmiotowe prawie 4500 zł. Dzięki tym pieniądzom ponad 60 laureatów konkursów i olimpiad mogło otrzymać cenne nagrody rzeczowe, np. pięknie wydane książki, sprzęt sportowy, przydatne akcesoria komputerowe lub muzyczne. Dołączamy się do gratulacji Burmistrza Gminy Paczków, a wszystkim uczniom życzymy pomyślnej końcówki roku szkolnego i niezapomnianych wakacji, na które szczególnie zasłużyli. 

Otwórz