Do Paczkowa zjeżdżają młodzi odzieżowcy z Rumunii

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Do Paczkowa zjeżdżają młodzi odzieżowcy z Rumunii

28 maja w Paczkowie rusza ciekawy projekt edukacyjny realizowany w ramach międzynarodowej współpracy pomiędzy Polską i Rumunią. Do naszego miasta zjedzie grupa z rumuńskiego Technikum Odzieżowego w Vaslui. Młodzież uczestniczyć będzie w warsztatach poświęconym szkolnictwu odzieżowemu.

Uczniowie z  rumuńskiego technikum Grup Scolar Industrial Stefan Procopiu w Vaslui przebywają obecnie we Wrocławiu, gdzie przygotowano dla nich "tydzień adaptacyjny" - goście z Rumunii uczą się podstaw języka polskiego i poznają naszą kulturę. Kolejnym etapem ich pobytu w Polsce będzie 2-tygodniowy cykl szkoleń, które odbędą się w Paczkowie. Zajęcia dotyczyć będą projektowania odzieży z wykorzystaniem fachowego oprogramowania.

Ten ciekawy projekt edukacyjny organizuje Międzynarodowe Centrum Praktyk Zawodowych we Wrocławiu przy ścisłej współpracy z FOSO Fashion Diamonds Discovery oraz firmą CORPO Sp. z o.o., która w naszym mieście przy ulicy Daszyńskiego prowadzi jeden ze swoich zakładów produkcyjnych. Spółka specjalizująca się w produkcji odzieży korporacyjnej zaoferowała wsparcie uczestnikom tego programu naukowego, dzięki czemu młodzi odzieżowcy z Rumunii poszerzą swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu projektowania, konstrukcji i szycia. Warsztaty w Paczkowie potrwają do 8 czerwca.

Cykl szkoleń odzieżowych, który przeprowadzony zostanie w Paczkowie, jest elementem unijnego Programu Leonardo Da Vinci, który ma na celu promowanie mobilności pracowników na europejskim rynku pracy oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych dla podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Ma to zapobiec wzrostowi bezrobocia i tworzeniu konkurencyjnej gospodarki Unii Europejskiej dzięki bardziej mobilnym, obytym i zdolnym zaadoptować się zawodowo w innym kraju obywatelom. Po takim doświadczeniu praktyki w innym kraju, w przyszłości ludzie ci, wobec braku pracy, będą odważniej przekraczać granice i podejmować pracę w innych państwach Starego Kontynentu.

Goście z Rumunii zawitają do Paczkowa już w poniedziałek 28 maja, a swój pobyt w zabytkowym "Polskim Carcassonne" rozpoczną od wizyty w paczkowskim ratuszu, gdzie przywita ich Burmistrz Gminy Paczków Bogdan Wyczałkowski. W kolejnych dniach czekają ich warsztaty, w których merytorycznie będą ich wspierać fachowcy z paczkowskiego oddziału CORPO. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie internetowej www.edu.corpo.pl.

Otwórz