Burmistrz Paczkowa rozpoczął blogowanie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Burmistrz Paczkowa rozpoczął blogowanie

Gmina Paczków uruchomiła nowy serwis internetowy, którego głównym zadaniem będzie ułatwienie mieszkańcom bezpośredniego sieciowego kontaktu z Burmistrzem oraz stworzenie miejsca dyskusji na ważne dla naszego miasta i gminy tematy. 

Mowa o "Blogu z paczkowskiego ratusza", czyli internetowym dzienniku Burmistrza Paczkowa. Publikowane na nim wpisy są autorskimi informacjami gospodarza "Polskiego Carcassonne", który nie tylko będzie dzielić się z internautami codziennymi wydarzeniami, odbywanymi spotkaniami, planowanymi inicjatywami i sprawami ważnymi dla tworzonej wspólnie paczkowskiej społeczności, ale przede wszystkim będzie mógł odpowiadać na zadawane przez mieszkańców pytania. Nowy serwis jest komunikacyjną platformą, na której każdy może poruszyć nurtujące go kwestie - do tego celu przygotowany został komponent "Zapytaj Burmistrza".

"Blog z paczkowskiego ratusza" ma szansę stać się łatwym narzędziem nawiązywania bezpośredniego kontaktu z Burmistrzem oraz swoistym wirtualnym kącikiem dyskusji, wymiany poglądów, opinii i propozycji, które mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów Naszej Małej Ojczyzny. To pierwszy tego typu samorządowy blog na Opolszczyźnie, w którym Burmistrz sam informuje o swojej pracy. 

Każdy wpis można skomentować, ale trzeba pamiętać, że dodawanie komentarzy zostało zintegrowane z jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie - Facebook.com. Zastosowanie tego rozwiązania ma na celu eliminację anonimowości dyskutantów. Internauta, który będzie chciał rzeczowo podyskutować, będzie musiał się "przedstawić" tworząc lub logując się do swojego "facebookowego" profilu. Więcej na temat idei stworzenia nowego serwisu internetowego można poczytać w zakładce "O blogu". 

Blog, który jest realizacją pomysłu na efektywniejszą komunikację na linii Samorząd - Mieszkańcy, działa od kilku dni i powoli zapełnia się treściami. Zachęcamy do systematycznych odwiedzin serwisu www.blog.paczkow.pl, lektury oraz dyskusji. Przypominamy, że jeśli macie Państwo pytania, warto skorzystać z prostego formularza "Zapytaj Burmistrza" (konieczna jest akceptacja jego regulaminu). To wygodny sposób komunikowania z gospodarzem Gminy Paczków - bez wychodzenia z domu możecie Państwo zadawać pytania, dzielić się własnymi spostrzeżeniami czy podpowiadać sprawy, którymi władze samorządowe powinny się zająć.

Oto co na temat nowego bloga powiedział Burmistrz Bogdan Wyczałkowski na antenie Radia Opole:
- Chcielibyśmy, aby ten blog służył czemuś, ale nie tylko oczernianiu. Chcemy porozmawiać przez bloga na różne tematy. Część osób nie zdaje sobie sprawy z tego, co dzieje się w gminie Paczków. Całe życie próbuje się mi przypiąć, że ja to tylko sport, Sparta, Sparta i nic poza tym. Kiedyś zapytaliśmy mieszkańców, ile ich zdaniem pieniędzy jest przeznaczanych na Spartę. Jedna z uczennic powiedziała, że pół budżetu Paczkowa, a to oczywista nieprawda. Nie mam nic do ukrycia. Chciałbym uniknąć sytuacji, w których ktoś dezinformuje tylko po to, żeby wzniecić zamęt.

Otwórz