Mroźne weekendowe noce

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Mroźne weekendowe noce

W ostatnich dniach wydawało się, że temperatury będą powoli rosnąć. Nic z tego - siarczysty mróz nie odpuszcza. Synoptycy z wrocławskiego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW przewidują, że w ten weekend na Opolszczyźnie ujemna temperatura miejscami znów może przekroczyć -20°C.

W nocy z piątku 10 lutego na sobotę 11 lutego prognozowana temperatura minimalna wyniesie od -19 do -21°C. Lokalnie może być jeszcze zimniej - szacuje się, że miejscami słupki rtęci pokażą nawet -22°C. 

Kolejna noc - z soboty 11 lutego na niedzielę 12 lutego - też zapowiada się bardzo mroźnie. Meteorolodzy ostrzegają, że temperatura minimalna w naszym regionie może sięgać poziomu od -19 do nawet -23°C. W dzień termometry będą pokazywać od -11 do -9 °C.

Skutkiem tak wysokich mrozów może być znaczące wychłodzenie organizmu, istnieje również ryzyko wystąpienia odmrożeń lub zamarznięć. Apelujemy do mieszkańców Paczkowa o zachowanie ostrożności i podjęcie odpowiednich działań.

Jak się zachować przy tak niskich temperaturach? Unikać stania na mrozie i ubierać odpowiednio ciepło, szczególnie chroniąc głowę - to właśnie przez nią przepływa 25 procent krwi i to ona traci najwięcej ciepła. Warto natłuszczać kremami skórę twarzy, chroniąc ją przed odmrożeniami. Wskazane jest również bardziej kaloryczne jedzenie.

Otwórz