Uwaga! Przed nami duże mrozy - nawet do -24°C!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Uwaga! Przed nami duże mrozy - nawet do -24°C!

Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ostrzega, że w ciągu najbliższych kilkunastu godzin, szczególnie w nocy, na południowym terenie Opolszczyzny spodziewane są wyjątkowo niskie temperatury.

W nocy ze środy 1 lutego na czwartek 2 lutego prognozowana temperatura minimalna wyniesie od -19 do nawet -23°C. Lokalnie będzie nieco "cieplej" - temperaturę maksymalną szacuje się na ok. -12 do -10°C.

Kolejna doba może być jeszcze bardziej mroźna. IMiGW przewiduje, że nocy z czwartku 2 lutego na piątek 3 lutego temperatura minimalna w naszym regionie może sięgać poziomu od -22 do -20 °C, a lokalnie termometry mogą pokazywać do około -24°C.

Skutkiem tak wysokich mrozów może być znaczące wychłodzenie organizmu, istnieje również ryzyko wystąpienia odmrożeń lub zamarznięć. Apelujemy do mieszkańców Paczkowa o zachowanie ostrożności i podjęcie odpowiednich działań.

Jak się zachować przy tak niskich temperaturach? Unikać stania na mrozie i ubierać odpowiednio ciepło, szczególnie chroniąc głowę - to właśnie przez nią przepływa 25 procent krwi i to ona traci najwięcej ciepła. Warto natłuszczać kremami skórę twarzy, chroniąc ją przed odmrożeniami. Wskazane jest również bardziej kaloryczne jedzenie.

Otwórz