Strefa Płatnego Parkowania rusza w czwartek 27 października!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Strefa Płatnego Parkowania rusza w czwartek 27 października!

Jutro - w czwartek 27 października 2011 roku - w centrum Paczkowa ponownie uruchomiona zostanie Strefa Płatnego Parkowania. Opłaty parkingowe obowiązywać będą od godz. 8:00 - należy je uiszczać w parkomatach lub poprzez zakup abonamentu.

Nowa SPP swoim zasięgiem obejmie Rynek oraz wszystkie dochodzące do niego ulice: Kościelna, Krasińskiego, Wrocławska, Piastowska, Kołłątaja, Narutowicza, Wojska Polskiego (do murów obronnych), Emilii Plater, Sikorskiego i Słowackiego). Nowością jest obowiązek uiszczania opłaty za parkowanie na całej długości ulic: Emilii Plater i Słowackiego (wcześniej strefa na tych ulicach kończyła się na poziomie murów obronnych).
W strefie zostało zainstalowanych 8 parkomatów, w których kierowcy, bezzwłocznie po zajęciu miejsca postoju, będą zobowiązani nabyć bilet parkingowy.

Opłaty za parkowanie pobierane będą od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 17.00 oraz w soboty od godz. 8.00 do 14.00 (w niedzielę i święta parkowanie będzie bezpłatne). Wysokość stawek jednorazowych opłat za parkowanie pojazdów samochodowych wynosić będzie odpowiednio:

  • 1,00 zł za 30 minut;
  • 2,00 zł za pierwszą godzinę;
  • 2,20 zł za drugą godzinę;
  • 2,40 zł za trzecią godzinę;
  • 2,00 zł za każdą następną rozpoczętą godzinę.

Stawki abonamentowe oraz więcej szczegółów na temat funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania w Paczkowie można znaleźć tutaj.

Za nieopłacony postój w strefie pobierana będzie opłata dodatkowa w wysokości 20 zł w przypadku dokonania płatności w ciągu 14 dni (po upływie tego terminu opłata wzrasta do kwoty 40 zł).

Uruchomienie w Paczkowie strefy płatnego parkowania umożliwi zwiększenie rotacji parkujących w centrum miasta samochodów. Kierowcy będą mieć większą szansę na znalezienie wolnego miejsca, a to usprawni ruch samochodowy w sercu "Polskiego Carcassonne". Ponowne wdrożenie tego rozwiązania pozwoli gminie na pozyskanie dodatkowych środków finansowych, które będą mogły być wykorzystane na utrzymanie i remonty dróg gminnych.

Obsługą paczkowskiej Strefy Płatnego Parkowania zajmie się firma "Parking Projekt", której biuro znajdować się będzie przy ul. Rynek 12. Biuro Strefy Płatnego Parkowania będzie czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 17.00, a w soboty od 8.00 do 14.00. 

Otwórz