Wspólnota w centrum remontuje dach

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wspólnota w centrum remontuje dach

Trwa gruntowny remont dachu narożnej kamienicy Rynek 50 - jedna z ważniejszych inwestycji w zabudowie rynkowej Paczkowa. To chlubny przykład świadomych paczkowskich wspólnot mieszkaniowych, które w tym roku podjęły decyzję o przeprowadzeniu obecnie lub w niedalekiej przyszłości istotnych remontów swoich budynków.

Wymiana pokrycia dachowego na budynku Rynek 50 była jedną z najpilniejszych interwencji remontowych w naszym centrum, bo dach był w naprawdę fatalnym stanie technicznym. Przeprowadzany remont obejmuje jego pełną modernizację - wymianę dachówek i obróbek blacharskich, montaż nowego orynnowania, przemurowanie kominów oraz wymianę poszczególnych elementów więźby dachowej, której stan techniczny pozostawia sporo do życzenia. Przegniłe krokwie zostaną zastąpione nowymi, a elementy, które jeszcze będą mogły spełniać swoje funkcje, zostaną zaimpregnowane grzybobójczymi preparatami i zabezpieczone środkami chroniącymi przed owadami. Modernizacja obejmie też wykonanie ław kominiarskich oraz wymianę włazów dachowych.

Wartość prac sięga 200 tys. zł, a wspólnota, która niedawno zdecydowała o podniesieniu stawki funduszu remontowego do poziomu 5,40 zł/m2, pokryje koszty za pomocą zaciągniętego kredytu. Prace powoli wychodzą na ostatnią prostą - wiele wskazuje na to, że jeszcze przed końcem października br. remont zostanie ukończony.

Otwórz