Kolejne 10 litrów krwi

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Kolejne 10 litrów krwi

W piątek 12 sierpnia w parku zakładowym firmy Famad odbyła się zapowiadana przez nas wcześniej zbiórka krwi. Zorganizowali ją wspólnie członkowie Stowarzyszenia KREWmaNIACY oraz Paczkowski Klub HDK PCK.

Frekwencja, mimo trwającego sezonu urlopowego, dopisała - do zbiórki zarejestrowało się 21 osób, które podzieliły się z innymi drogocennym lekarstwem jakim jest krew. Łącznie zebrano 9,5 litra tego pożytecznego płynu. Do rekordu daleko, ale liczy się każdy litr, dlatego akcję można zaliczyć do udanych. Pobór tradycyjnie odbywał się na pokładzie specjalistycznego busa, który przyjechał do Paczkowa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

W imieniu organizatorów nie pozostaje nam nic innego jak tylko podziękować z całego serca wszystkim uczestnikom akcji. Paczkowscy krwiodawcy mają już kolejne plany - w sobotę 17 września o godz. 11:00 planują festyn rekreacyjno-sportowy, a na październik zapowiadają kolejną zbiórkę krwi, którą zorganizują w Zespole Szkół w Paczkowie. O szczegółach wkrótce poinformujemy na naszej stronie internetowej.  

Otwórz