Paczków na antenie Radia Opole

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Paczków na antenie Radia Opole

Dzisiejsze piątkowe przedpołudnie upłynęło w paczkowskim rynku pod znakiem Radia Opole. Dziennikarze tej stacji zjechali do Paczkowa, by na swojej antenie na żywo nadać promocyjny program o naszym mieście.

Radiowcy przyjechali do "Polskiego Carcassonne" w ramach nowej wakacyjnej ramówki opolskiej stacji pod tytułem "Radio na szlaku". To kolejny pomysł na letnią audycję Radia Opole. Ta codzienna, wakacyjna akcja, prowadzona we wszystkich opolskich powiatach oraz wybranych miastach i gminach, jest edukacyjno-rekreacyjną podróżą w eterze po turystycznych szlakach Opolszczyzny. Redaktorzy każdego dnia odwiedzają miejsca, które zostały "odkryte", upiększone lub wsparte finansowo dzięki środkom unijnym. Zaglądają do lokalnych gospodarstw w ramach programu "Szlakiem zdrowego powietrza i smacznej przekąski", a wraz z opolską Gazetą Wyborczą organizują odkrywcze, przyrodnicze "Wyprawy ze Spałkiem".

Na radiowym szlaku turystycznym po naszym województwie nie mogło zabraknąć Paczkowa, dlatego nasze miasto zdecydowało się dołączyć do akcji "Radio na szlaku". W środę 8 czerwca opolscy radiowcy odwiedzili pobliski Ścibórz, w którym nie tylko zaglądali do miejscowych gospodarstw agroturystycznych, ale też kosztowali tradycyjnych potraw, m.in. serwowanego w Restauracji Bistro Blus "kotleta ściborskiego".

Dwa dni później - w piątek 10 czerwca - w prowizorycznym studio, które zorganizowano w paczkowskim rynku, pojawili się redaktorzy Janusz Maćkowiak i Wiesław Kolbusz. Obaj panowie poprowadzili nadawany na żywo promocyjny program o Paczkowie, który wypełniły ciekawe wywiady. Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. Burmistrz Gminy Paczków Bogdan Wyczałkowski, który opowiedział m.in. o planowanych inwestycjach rewitalizacyjnych, nowej siedzibie Centrum Informacji Turystycznej oraz o malowniczych trasach rowerowych w okolicach naszego miasta. Na antenie nie zabrakło też kilku wejść z paczkowskiego Muzeum Gazownictwa. Radiowe zwiedzanie po tym znakomitym obiekcie zagwarantował niezastąpiony kustosz Muzeum, pan Adam Król, który barwnie opowiadał o historii gazu i udostępnionych ekspozycjach. 

Dziennikarze nagrali także serię krótkich rozmów z napotkanymi na ulicach centrum mieszkańcami, którzy nie tylko opowiedzieli o tym, dlaczego warto przyjechać do Paczkowa, ale również mieli okazję pozdrowić na radiowej antenie swoich znajomych i przyjaciół. Dzięki tej akcji o Paczkowie było dziś głośno w całym województwie, a wszyscy słuchacze Radia Opole mieli okazję dowiedzieć się o czekających na nich w "Polskim Carcassonne" atrakcjach turystycznych. 

Otwórz