Paczkowianka druga w Polsce!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Paczkowianka druga w Polsce!

Pod koniec maja w Ośrodku Szkoleniowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Zgierzu koło Łodzi odbył się finał XIX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Opolszczyznę reprezentowała uczennica Publicznego Gimnazjum w Paczkowie - Ewa  Szczurek, która rywalizację ukończyła na drugim miejscu w Polsce.

Podczas finałowych rozgrywek wszyscy uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną z zakresu zdrowego stylu życia i znajomością ruchu czerwonokrzyskiego, ale i praktyczną. W pierwszej część każdy z uczniów musiał rozwiązać test składający się ze 100 pytań. W kolejnej części zawodnicy mieli za zadanie zaprezentować przed komisją jedną akcję promującą zdrowie, a następnie prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie oraz udzielić pomocy osobie poszkodowanej.Komisja przyznała również nagrody specjalne dla uczniów, którzy najlepiej zaprezentowali akcje prozdrowotne i tu również nasza reprezentantka otrzymała wyróżnienie za akcję pod hasłem "Życie to ruch, ruch to życie".

To nie pierwszy sukces na szczeblu centralnym podopiecznych Publicznego Gimnazjum w Paczkowie. W historii tej szkoły uczniowie dwukrotnie zajmowali trzecie miejsce (Piotr Tetłak -  2007, Karolina Syga - 2010), a w 2008 roku paczkowianka Agata Kalfas była najlepsza w Polsce. Dwa razy za najciekawsze akcje prozdrowotne uznano paczkowskie projekty "Trzymaj się prosto!" (2008) oraz "Wiosna na talerzu" (2010). Do wszystkich konkursów zgłoszeni byli uczniowie, którzy aktywnie działają w Szkolnym Kole PCK, nad którym pieczę sprawuje Bożena Burzyńska.

Serdecznie gratulujemy Ewie znakomitego wyniku i życzymy kolejnych edukacyjnych sukcesów. 

Otwórz