Za nami festyn paczkowskich krwiodawców

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Za nami festyn paczkowskich krwiodawców

7 maja w zakładowym parku paczkowskiej spółki FAMAD odbył się tradycyjny festyn rekreacyjno-sportowy dla honorowych dawców krwi, działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz ich rodzin i przyjaciół.

Krwiodawczy piknik odbył się z okazji obchodów Tygodnia PCK, który w tym roku przypada w dniach od 7 do 13 maja. Jak zawsze organizacją imprezy zajął się paczkowski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK oraz Zarząd Rejonowy PCK w Otmuchowie. Dopisała pogoda i frekwencja - w imprezie wzięło udział około 50 osób. Wśród nich nie zabrakło m.in. Mieczysława Fludera - prezesa firmy FAMAD, która od wielu lat wspiera działalność organizacji czerwonokrzyskiej.

Tradycyjnie w programie festynu znalazło się wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych - odbyły się m.in. zawody sportowe w strzelaniu z wiatrówki. Rywalizacja odbyła się w trzech etapach, w których zmagali się mężczyźni, kobiety i dzieci. Laureatami poszczególnych kategorii zostali: Jadwiga Trela (42 pkt), Marek Borak (41 pkt) oraz Dawid Zarzecki (40 pkt). Pucharami nagrodzono również: Teresę Stopyrę, Ryszarda Wandzla, Michała Trelę (II miejsca) oraz Danutę Wandzel, Krzysztofa Bakiera, Grzegorza Kosmala (III miejsca). Młodsi uczestnicy imprezy mieli okazję spróbować swoich sił w rzutach lotkami do tarczy oraz w strzelaniu z łuku. Najlepszymi wynikami popisali się w tych dyscyplinach Dawid Zarzecki i Jakub Machowski.

Organizatorzy przygotowali też Konkurs Wiedzy o PCK, w którym najlepiej wypadli Aleksandra Bednarz oraz Leszek Jakubczak. Nie zabrakło także loterii fantowej, w której można było wylosować ciekawe nagrody, zasponsorowane przez właścicieli paczkowskich sklepów. W trakcie zmagań sportowych serwowano kiełbaski z grilla, grochówkę, napoje i słodycze, dzięki czemu nikt nie odszedł z festynu głodny. Nagrody i poczęstunek zostały zakupione z dotacji Gminy Paczków, otrzymanej na działalność w ramach pożytku publicznego. Zawodnikom wręczono również gadżety ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nysie.

Piękny, słoneczny dzień sprzyjał uczestnikom imprezy. Krwiodawcy z rodzinami miło spędzili sobotni czas na łonie natury w gronie przyjaciół i znajomych. Organizatorzy dziękują uczestnikom oraz wszystkim darczyńcom za pomoc w przygotowaniu kolejnego paczkowskiego festynu PCK i już teraz zapraszają na kolejny, który odbędzie się we wrześniu tego roku. 

Otwórz