Seniorzy na wielkanocnym śniadaniu

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Seniorzy na wielkanocnym śniadaniu

W piątek 29 kwietnia Burmistrz Gminy Paczków zaprosił członków paczkowskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na wspólne uroczyste śniadanie wielkanocne.

Wielkanocne spotkania seniorów odbywają się w Paczkowie co roku i są już swoistą tradycją w naszym mieście. W tym roku władze Gminy Paczków po raz kolejny zorganizowały spotkanie w sali Ośrodka Kultury i Rekreacji. Przy suto zastawionym stole, w obecności Burmistrza Bogdana Wyczałkowskiego, proboszcza paczkowskiej Parafii pw. św. Jana Ewangelisty ks. Edwarda Henne oraz przewodniczącego paczkowskiego oddziału PZERiI Kazimierza Zarzyckiego, związkowcy mieli okazję zasiąść do wspólnego wielkanocnego śniadania.

Tegoroczne spotkanie zorganizowano co prawda już po Świętach, jednak w trakcie trwania okresu wielkanocnego. Świąteczne śniadanie jest dla samotnych starszych ludzi znakomitą okazją do spotkania ze znajomymi, podzielenia się świątecznym jajkiem i wspólnego celebrowania Wielkiej Nocy. Tradycyjnie nie zabrakło oficjalnego powitania przewodniczącego PZERiI, krótkiej duszpasterskiej prelekcji oraz świątecznych życzeń od władz samorządowych. Imprezę uświetnił krótki występ zaprzyjaźnionego ze Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów zespołu "Dziewiętliczanki", który swoimi ludowymi przyśpiewkami umilił degustację wielkanocnych potraw.

Kolejne świąteczne spotkanie naszych seniorów odbędzie się z pewnością w okresie Bożego Narodzenia, kiedy Związek zorganizuje tradycyjną wigilię.  

Otwórz