Wielkanocna pomoc PCK

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wielkanocna pomoc PCK

Wielkanoc to dla wszystkich bardzo ważne święta - rodzinne i radosne. Spędzamy je z naszymi rodzinami przy suto zastawionych stołach, pełnych pysznych potraw i tradycyjnych smakołyków. Czy rzeczywiście wszyscy mają taką okazję? Niestety nie.

W okresie wielkanocnym pomocną dłoń do osób potrzebujących, których która sytuacja finansowa często nie pozwala na zakup nawet najpotrzebniejszych artykułów spożywczych, wyciągnął Zarząd Rejonowy PCK Otmuchów / Paczków. Placówka ta od wielu lat prowadzi różnorodne działania, których celem jest pozyskanie pieniędzy i darów rzeczowych dla osób wymagających wsparcia. Ostatnie dni upłynęły pod hasłem "Koszyczek Wielkanocny".

Do świątecznej akcji aktywnie włączyli się członkowie Szkolnego Klubu PCK  Publicznego Gimnazjum oraz Zespołu Szkół w Paczkowie, organizując w "Polskim Carcassonne" charytatywne zbiórki. Młodzi wolontariusze z paczkowskiego Gimnazjum pod opieką pani Bożena Burzyńskiej oraz "dowodzeni" przez panią Ewę Łopatkę licealiści przeprowadzili 15 i 16 kwietnia zbiórkę artykułów spożywczych i pieniędzy pod nazwą "Aby każdy miał radosne Święta". Akcję zorganizowano w trzech punktach handlowych na terenie naszego miasta: marketach "EKO" i "Biedronka" oraz w sklepie spożywczym Wioletty Krótkiewicz.

Ogółem zebrano do puszek kwestarskich  202,60 zł  oraz żywność na kwotę ponad 600 zł. Dzięki wolontariuszom i darczyńcom 15 rodzin mogło godnie i uroczyście spędzić Święta Wielkanocne. Zarząd Rejonowy PCK w Otmuchowie serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji akcji młodzieży czerwonokrzyskiej, właścicielom zaangażowanych placówek handlowych oraz mieszkańcom Gminy Paczków, którzy nie odmówili pomocy potrzebującym. To Wy podarowaliście odrobinę radości tym, dla których okres świąt jest często czasem troski.

Otwórz