Paczków? Lubię to!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Paczków? Lubię to!

Za oknami spore zmiany - mroźną i wyjątkowo długą zimę zastąpiła dość jeszcze ospała wiosna. Na oficjalnej stronie internetowej też kilka istotnych wiosennych modyfikacji. Od wczoraj serwis www.paczkow.pl jest bezpośrednio skomunikowany z najpopularniejszym na świecie portalem społecznościowym Facebook.com.

Od wczoraj po prawej stronie naszej witryny znaleźć można ruchomą zakładkę, dzięki której każdy posiadacz konta na Facebooku będzie mógł dołączyć do grona fanów Paczkowa gromadzących się na stronie promocyjnej stronie miasta w tym potężnym serwisie. Prace nad paczkowskim profilem FB wciąż trwają, ale lista "lubowiczów" rośnie z godziny na godzinę. Tego typu działalność promocyjna Paczkowa pozwala nie tylko zainteresować naszym zabytkowym miastem potencjalnych turystów czy zintegrować wszystkich paczkowian, ale umożliwia także sprawną i niezwykle skuteczną komunikację z użytkownikami tego popularnego serwisu internetowego.

Dodatkowo, przy każdym opublikowanym artykule - nie tylko w aktualnościach, ale również przy stałych podstronach witryny - uruchomiliśmy możliwość podzielenia się jego treścią ze przyjaciółmi na FB. Każdy "facebookowicz" może udostępnić wybraną zawartość paczkow.pl na "Tablicy" swojego konta, polecając lekturę danego artykułu innym osobom. W tym celu wystarczy być zalogowanym do swojego konta na FB, odnaleźć w górnej części każdej publikacji z paczkow.pl przycisk "Podziel się!" i kliknąć go. W ten sposób treści zamieszczane na paczkow.pl mają szansę trafiać do wielu użytkowników popularnego "Fejsa".

Od teraz każdy "facebookowicz" będzie mógł także oznaczyć poszczególne artykuły znacznikiem "Lubię to!", rekomendując tym samym daną treść powiązanym ze sobą użytkownikom FB. Kiedy zalogowany na Facebooku użytkownik paczkow.pl kliknie na umieszczony nad artykułem przycisk "Lubię to!", w "facebookowych" Aktualnościach jego przyjaciół pojawi się wątek z odnośnikiem do naszej witryny. To znakomity sposób na wytworzenie sieci kontaktów i kanałów informacyjnych - w ten sposób oficjalna strona internetowa Paczkowa ma szansę zaistnieć w wielu różnych miejscach wirtualnej rzeczywistości, docierając do szerokiego spektrum internautów.

Przypomnijmy, że serwis społecznościowy facebook.com powstał w 2004 roku w Stanach Zjednoczonych. W ramach tego projektu zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy znajomych, dzielić się wiadomościami i zdjęciami oraz korzystać z rozlicznych aplikacji rozrywkowych. Portal szybko zyskał ogromną popularność na całym świecie - w sumie Facebook działa już w 131 krajach, a w 111 z nich stał się wiodącym internetowym portalem społecznościowym. Na całym świecie liczba użytkowników Facebooka przekroczyła już zawrotną sumę 500 mln użytkowników!

Polska wersja językowa Facebooka powstała w 2008 roku i od tej pory zgromadziła około 5,6 miliona użytkowników znad Wisły. W naszym kraju wciąż przewodzi rodzima nasza-klasa.pl, która legitymuje się ponad 13 milionami aktywnych profili. Warto przypomnieć, że Paczków również promuje się na www.nasza-klasa.pl przy pomocy oficjalnego konta miejskiego.
Apetyty Facebooka wobec polskiego rynku są duże - jeszcze w tym roku władze portalu planują mieć 8 mln polskich kont. Już teraz Facebook cieszy się sporym zainteresowaniem internautów z Polski. Serwis rozwija się w przysłowiowym "mgnieniu oka", notując tempo wzrostu na poziomie ok. 400% w ciągu roku.

Potencjał tego typu promocji jest naprawdę ogromny, dlatego w potężnej międzynarodowej społeczności Facebooka nie mogło zabraknąć Paczkowa. Oficjalne strona promocyjna miasta Paczków na FB zawiera kilkanaście zdjęć zabytków "Polskiego Carcassonne", krótką charakterystykę gminy i oczywiście zaproszenie do odwiedzenia naszego miasta. Systematycznie jest także uzupełniania najnowszymi wydarzeniami z życia miasta.

Otwórz