Małe paczkowianki z tytułem wicemistrzyń Opolszczyzny!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Małe paczkowianki z tytułem wicemistrzyń Opolszczyzny!

W zapowiadanym na łamach naszej strony internetowej wojewódzkim finale usportowionej gry w dwa ognie, dziewczynki z czwartych klas Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Paczkowie zdobyły wicemistrzostwo Opolszczyzny!

Przypomnijmy, że dziewczynki z "Dwójki" przeszły jak burza przez gminne i powiatowe kwalifikacje, awansując do najlepszej piątki województwa opolskiego (o ich drodze do finału pisaliśmy tutaj). W finale, który odbył się 3 marca w Wołycznie, podopieczne Ilony Robak rywalizowały z drużynami z Wąsic, Olesna, Chróściny i Kędzierzyna-Koźla. W sumie paczkowianki miały do rozegrania cztery mecze.

Uczennice PSP nr 2 z łatwością poradziły sobie z rówieśniczkami z Olesna, pokonując je 13:9. Po zaciętej rozgrywce wygrały też z Chróściną 15:13. Niestety, dwa pozostałe spotkania przegrały - najpierw minimalnie ulegając drużynie z Kędzierzyna-Koźla (14:15), następnie ekipie SP Wąsice, która wygrała aż 11:16. Ostatecznie, po podliczeniu dorobków punktowych, paczkowski zespół został sklasyfikowany na II miejscu. Tym samym dziewczynki przywiozły do Paczkowa tytuł wicemistrzyń województwa opolskiego w usportowionej grze w dwa ognie! Pierwsze miejsce, z kompletem zwycięstw, zajęły dziewczynki z podwołczyńskich Wąsic. Warto dodać, że jedna z naszych zawodniczek - Klaudia Pałosz - została uznana najlepszą zawodniczką finałowego turnieju!

Co prawda nie udało się wygrać, ale uczennicom "Dwójki" należą się ogromne brawa. Drugie miejsce w województwie to duży sukces i dowód na to, że grę w dwa ognie dziewczynki opanowały niemal do perfekcji. Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi i jego trenerce, życząc kolejnych sportowych sukcesów.

Skład drużyny PSP dziewcząt - gra w dwa ognie (rocznik 2000 i młodsze): Karolina Bartczyszyn, Klaudia Pałosz, Weronika Morawska, Paulina Szafran, Patrycja Borówka, Natalia Tokarska, Wiktoria Turała, Wiktoria Otręba, Katarzyna Pastuszka, Aleksandra Janusz. Opiekun: Ilona Robak

Otwórz