Paczków na planszy Monopoly? Głosuj!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Paczków na planszy Monopoly? Głosuj!

Trwa internetowe głosowanie na miasta, które znajdą się na krajowej planszy gry Monopoly Polska. Wyboru należy dokonać spośród 60 propozycji "miast głównych", ale można także nominować nowe miasta w ramach tak zwanej "dzikiej karty". Właśnie w tej drugiej kategorii zgłoszony jest Paczków.

Wśród miast, które mają szansę znaleźć się na planszy znanej na całym świecie gry nie zabrakło propozycji z Opolszczyzny. Niestety, szanse na to, by któreś z opolskich miast dostało się na planszę Monopoly, są na razie niewielkie. Stolica naszego województwa - Opole - plasuje się wśród "miast głównych" dopiero na 44 miejscu, a pozostałe miasta - np. Paczków, Otmuchów, Kluczbork, Głuchołazy czy Nysa - również nie cieszą się wielką popularnością. Nie wszystko jednak jeszcze stracone, bo głosy można oddawać do 20 marca. Na głosujących czekają nagrody - zniżki na gry Monopoly oraz aparaty fotograficzne. Zachęcamy do głosowania na "Polskie Carcassonne"!

Jak oddać głos na Paczków? To bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę www.monopoly.pl/ranking, w prawym górnym rogu odnaleźć przycisk "Rejestracja", wypełnić formularz rejestracyjny i aktywować konto poprzez swoją skrzynkę mailową. Następnie wracamy na stronę www.monopoly.pl/ranking, logujemy się na swoje nowo utworzone konto, a w tabeli "Dzikie karty" odnajdujemy Paczków (obecnie nasze miasto sklasyfikowane jest na 270. pozycji), klikamy w zielony znacznik i... gotowe!
Głosowanie jest jeszcze prostsze dla wszystkich użytkowników portalu społecznościowego Facebook. W ich przypadku w serwisie www.monopoly.pl wystarczy od razu wybrać przycisk "Logowanie" i tą drogą zalogować się do konta na popularnym "Fejsie". Dziennie można oddać dwa głosy - jeden na "Główne miasta", drugi - na "Dziką Kartę".

Pierwsze 20 miast z listy głównej i 2 miasta z "dzikiej karty" z największą liczbą głosów znajdą się na planszy gry Monopoly Polska, która będzie dostępna w sklepach już we wrześniu. Przypomnijmy, że Monopoly to gra polegająca na handlu nieruchomościami. Wymyślił ją Charles B. Darrow w Stanach Zjednoczonych w okresie Wielkiego Kryzysu, a dokładniej w 1933 roku. Rozpoczynając od pola "start", należy okrążać planszę, kupując i sprzedając nieruchomości, budując domy i hotele. Za wejście na nieruchomości innych graczy płaci się czynsz. Sukces zależy od trafnych spekulacji, udanych inwestycji i mądrze przeprowadzonych transakcji. Polskim odpowiednikiem Monopoly jest gra Eurobusiness.

Do tej pory jednym polskim miastem jakie trafiło na planszę Monopoly Świat jest Gdynia. Na początku 2008 roku producent gry ogłosił konkurs na wybór miast, które ukażą się na planszy. Głosy można było oddawać w Internecie na miasta wytypowane przez producenta oraz nominować swoje miasto do tzw. "dzikiej karty". W ciągu 6 tygodni padło ponad 5 milionów głosów z 6 kontynentów. Ostatecznie dwie "dzikie karty" trafiły do tajwańskiego Tajpej i Gdyni. 

Otwórz