Paczkowianka w Reprezentacji Polski?

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Paczkowianka w Reprezentacji Polski?

Istnieje spora szansa, że Paczków doczeka się wkrótce swojej reprezentantki w Kadrze Polski siatkarek z rocznika 1996. Jedna z zawodniczek siatkarskiej sekcji KS Sparta Paczków - Zuzanna Soszek - otrzymała z Polskiego Związku Piłki Siatkowej oficjalne powołanie na zgrupowanie Reprezentacji Polski. 

Na to ogromne wyróżnienie 14-letnia Zuzia (na zdjęciu w środku - z numerem 1) zapracowała przede wszystkim podczas XXI Ogólnopolskiego Turnieju Nadziei Olimpijskich, który odbył się w dniach od 4 do 7 listopada 2010 roku w Spale. W siatkarskiej rywalizacji dziewcząt walczyło w sumie 16 reprezentacji wojewódzkich, w tym reprezentacja Opolszczyzny. To właśnie w opolskiej kadrze prym wiodła utalentowana zawodniczka z Paczkowa.

Zawody w Spale obserwowali członkowie narodowego sztabu szkoleniowego. Ich zadaniem było wybranie - z ponad 200 uczestniczek zawodów - 32 najlepszych młodych adeptek piłki siatkowej, które wezmą udział w oficjalnej konsultacji treningowej Kadry Polski. Zuzanna Soszek - rodowita paczkowianka - zaprezentowała się podczas turnieju z bardzo dobrej strony, dlatego trenerzy zdecydowali dołączyć ją do wstępnej grupy reprezentacyjnej. Zuzia trafiła do tego elitarnego grona jako jedyna przedstawicielka naszego województwa. W drugiej połowie listopada czeka ją kolejny wyjazd do Spały, gdzie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich odbędą się szkolenia centralne Reprezentacji Polski siatkarek z rocznika 1996. 

Zuzanna trenuje pod okiem swojego ojca - Jarosława Soszka, szkoleniowca siatkarskiej sekcji KS Sparta Paczków. To już trzecia podopieczna tego trenera, przed którą otwiera się reprezentacyjna szansa. Wcześniej w Kadrze Polski juniorek występowały już dwie inne wychowanki trenera Soszka - Anna Sadłek oraz Agnieszka Macyszyn (obecnie Soszek), która jest... mamą Zuzi.

Młodej siatkarce z Paczkowa życzymy powodzenia i wielu sukcesów w jej sportowej karierze. Kto wie, być może w przyszłości rozsławi nasze miasto na siatkarskich parkietach? Trzymamy kciuki!

Otwórz