Uwaga: od 1 listopada parkujemy za darmo

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Uwaga: od 1 listopada parkujemy za darmo

Od 1 listopada 2010 r. Strefa Płatnego Parkowania w Paczkowie przestaje funkcjonować na dotychczasowych zasadach - parkowanie w centrum naszego miasta przestaje być płatne do odwołania.

Jest to efekt dwóch unieważnionych przetargów na zorganizowanie i zarządzanie Strefą Płatnego Parkowania w obrębie murów obronnych Paczkowa. Dotychczasowy administrator paczkowskiej SPP - firma "Cool-Ar" Sp. z o.o. - miał podpisaną umowę do końca października 2010 roku. Na początku września Gmina Paczków ogłosiła pierwszy przetarg na obsługę Strefy, ale został on unieważniony. Powód? Najniższa uzyskana oferta cenowa przewyższyła kwotę, jaką Gmina zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. 

Podobny los spotkał kolejne zamówienie publiczne. Tym razem jedyny oferent nie spełnił wymagań technicznych. W praktyce oznacza to, że od 1 listopada Strefa Płatnego Parkowania w Paczkowie nie będzie obsługiwana - parkowanie w ścisłym centrum naszego będzie zatem nieodpłatne aż do odwołania. Kolejny przetarg zostanie ogłoszony prawdopodobnie już w listopadzie 2011 r., jednak do czasu jego rozstrzygnięcia SPP nie będzie funkcjonować - parkowanie samochodów nie będzie wymagało opłaty. Ostatnim dniem nieustannego funkcjonowania SPP jest sobota 30 października 2010 r. 

Płatne parkowanie w centrum Paczkowa zostanie przywrócone pod warunkiem znalezienia podmiotu, który zajmie się administracją Strefy Płatnego Parkowania.

Przypomnijmy, że Strefa Płatnego Parkowania w Paczkowie została uruchomiona 1 stycznia 2008 roku. Obejmuje ona swoim zasięgiem Rynek oraz wszystkie dochodzące do niego ulice w obrębie murów (ul. Kościelna, Krasińskiego, Wrocławska, Piastowska, Kołłątaja oraz częściowo ul. Narutowicza, Wojska Polskiego, Emilii Plater, Sikorskiego i Słowackiego). Do tej pory opłaty za parkowanie kierowcy mogli uiszczać w ośmiu parkomatach lub zdecydować się na zakup długoterminowego abonamentu.

Otwórz