Panu Bogu na rockowo, czyli koncert Katolika Front

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Panu Bogu na rockowo, czyli koncert Katolika Front

Przed nami kolejne ciekawe muzyczne wydarzenie. Już w piątek 24 września w paczkowskim Ośrodku Kultury i Rekreacji odbędzie się koncert zespołu rockowego Katolika Front.

Śląska grupa Katolika Front powstała sześć lat temu na potrzeby Festiwalu Stróże Poranka 2004. Inicjatorem i liderem zespołu jest Grzegorz "Bocian" Bociański, który wcześniej występował w kapeli Wolna Europa oraz grunge-corowej grupie Indian Woman. Obecnie Grzegorz, oprócz gry w Katolika Front, zajmuje się pracą radiowca. W katowickim Radiu eM prowadził audycję "Amen". Aktualnie zajmuje się produkcją i realizacją dźwięku oraz jest zastępcą szefa muzycznego stacji.

Katolika Front to muzyka z nurtu ostrego rocka z elementami grunge'u, metalu i rapu a nawet reggae. Teksty autorstwa Bociańskiego uchodzą za dość radykalne, a dotykają przede wszystkim codziennego doświadczenia walki duchowej. Oprócz wspomnianego lidera, zespół tworzą muzycy dawnej sceny alternatywnej, którzy rozpoczęli radykalna drogę nawrócenia - Jacek Przydryga (gitary i wokal), Krzysztof Stasiak (bas), Zygmunt Koperczak (perkusja), a kapelę często wspiera Mateusz Stasiak (perkusja, gitara, bas). 

Zapowiada się prawdziwa rockowa gratka, bo Katolika Front to to solidne, pełne melodii i dość ciężkie granie. Zespół ma na swoim koncie już debiutancką płytę - album zatytułowany "UnderKATOground" ujrzał światło dzienne pod koniec 2009 roku. Znalazło się na nim kilkanaście utworów w klimacie nowofalowo-punkowym, a płytę promował utwór "Mój Bóg", czyli piosenka "Shout" znanego zespołu Tears For Fears w nowej aranżacji i z nowym bardzo radykalnym tekstem. Więcej o zespole poczytać można na stronie internetowej www.katolikafront.pl.

Koncert Katolika Front w Paczkowie odbędzie się w piątek 24 września o godz. 20:00 w sali Ośrodka Kultury i Rekreacji (ul. Wojska Polskiego 27). Wstęp wolny. Muzyczne show poprzedzi msza święta w Kościele Parafialnym św. Jana Ewangelisty, która odbędzie się o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy!

Otwórz