Asfalt na Kwiatowej i remont drogi w Gościcach

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Asfalt na Kwiatowej i remont drogi w Gościcach

W ostatnim czasie na terenie Gminy Paczków oddano do użytku dwa gruntownie zmodernizowane trakty gminne - drogę w Gościcach oraz ulicę Kwiatową w Paczkowie.

Pierwsza ze wspomnianych dróg rozpoczyna się w centrum Gościc w okolicach Kościoła Św. Mikołaja i biegnie wzdłuż głównej trasy w kierunku granicy z Czechami. Ten istotny dojazd do wielu posesji był już mocno sfatygowany i wymagał remontu. Teraz droga doczekała się nowej nawierzchni asfaltowej i prezentuje się znacznie lepiej (zdjęcia 1 i 2). Modernizacja objęła spory, bo ponad kilometrowy, odcinek tego traktu. Remont kosztował gminny budżet nieco ponad 150 tys. zł.

Asfalt pojawił się także na ulicy Kwiatowej (teren osiedla domków jednorodzinnych w południowo-zachodniej części Paczkowa). Do tej pory ulica ta była drogą gruntową. W ramach przeprowadzonego remontu dojazd wyrównano i pokryto asfaltem (zdjęcie nr 3). Na końcu drogi przygotowano przestronny plac, który będzie służył kierowcom do nawracania. Koszt wykonanych prac wyniósł prawie 22,5 tys. zł.

Otwórz