Jutro zbiórka krwi

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Jutro zbiórka krwi

Przypominamy, że już jutro Krewniacy Club 111 z Kamienicy ruszają z kolejną akcją poboru krwi. Tym razem każdy, kto odda krew, może nie tylko wydatnie pomóc w ratowaniu życia, ale także wygrać cenne nagrody.

12 sierpnia (czwartek) od godz. 9:00 do 12:00 w Wiejskim Domu Kultury w Kamienicy odbędzie się zbiórka krwi pod hasłem "Uwaga! Poszukiwany krwiodawca!". Inicjatywa jest częścią kampanii społecznej Krewniacy, a jej organizacją zajęło się stowarzyszenie KrewniacyClub111 w Kamienicy. Tradycyjnie poboru krwi dokona Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu.

Organizatorzy zbiórki proszą wszystkich chętnych krwiodawców o zabranie ze sobą dowodu osobistego. Istnieje możliwość wydania zaświadczenia o udziale w akcji - tego typu dokument może być przydatny np. przy usprawiedliwieniu nieobecności w miejscu pracy. Uczestnicy zbiórki otrzymają także "regeneracyjne zestawy" składające się z kilku tabliczek czekolady.

Warto dodać, że każdy, kto odda krew podczas wspomnianej zbiórki, będzie mógł wziąć udział w konkursie opolskiego RCKiK, w którym do wygrania jest 6 wysokiej klasy telewizorów oraz zagraniczna wycieczka weekendowa. Konkurs trwa do 31 sierpnia, a o jego szczegółach poczytać można na stronie internetowej www.rckik-opole.com.pl.

Kto może zostać dawcą krwi? Każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat, u której w ciągu ostatnich 6 miesięcy: nie wykonano tatuażu, przekłucia uszu ani innych części ciała; nie wykonywano diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych oraz nie leczono ich krwią lub jej składnikami. Przed wybraniem się do punktu krwiodawstwa należy zjeść lekki posiłek, a dzień wcześniej wypić minimum 2 litry płynów. Szczegółowe warunki oddania krwi na stronie www.krewniacy.pl.

Przypomnijmy, że "Krewniacy" to projekt Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi, zrzeszający ludzi dobrej woli, którzy chcą aktywnie działać na rzecz altruizmu i miłości wobec drugiego człowieka. KrewniacyClub z Kamienicy funkcjonują od maja 2007 roku i działają bardzo prężnie - klub ma już na swoim koncie kilka akcji na rzecz krwiodawstwa m.in. zbiórki krwi w Kamienicy i w Paczkowie oraz akcje propagujące krwiodawstwo wśród najmłodszych. Warto nadmienić, że działający w Kamienicy Krewniacy są jedynym tego typu klubem w województwie opolskim.

Otwórz