Możliwe burze i wezbrane rzeki

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Możliwe burze i wezbrane rzeki

Najnowszy komunikat synoptyków z wrocławskiego Biura Prognoz IMGW ostrzega, że w ciągu najbliższych kilkunastu godzin na terenie województwa opolskiego znów możliwe są burze.

W poniedziałek 9 sierpnia na terenie Opolszczyzny możliwe są burze z dość dużymi opadami deszczu. Przewidywana wysokość opadów osiągnie wartość ok. 5-15 mm. Lokalnie deszcz może padać intensywniej - nawet do 40 mm, gdzieniegdzie może pojawić się też grad. Burzom towarzyszyć będzie wiatr, który w porywach osiągać będzie prędkość 90 km/h. Meteorolodzy oceniają stopień zagrożenia na pierwszym, najniższym stopniu. Komunikat straci ważność dziś o godz. 23:00.

Tymczasem z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nysie napływają informacje o możliwych przekroczeniach stanu ostrzegawczego na opolskich rzekach. Prognozowane opady burzowe mogą spowodować lokalnie wzrosty stanów wody, szczególnie w rzekach górskich i podgórskich. W obszarach występowania intensywnego deszczu przybory wód w rzekach mogą być gwałtowne.

Przypominamy, że przekroczenie stanu ostrzegawczego rzek może stwarzać niebezpieczeństwo dla osób przebywających nad ich brzegami. Zagrożenie to powodować będzie również utrudnienia w prowadzeniu prac w ich korytach. Możliwe są także lokalne podtopienia terenów bezodpływowych i obniżonych. 

Otwórz