O Paczkowie w TVN

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności O Paczkowie w TVN

W najbliższą sobotę o Paczkowie będzie głośno w całej Polsce. W popularnym magazynie reporterów "Uwaga!", emitowanym przez telewizję TVN, zaprezentowany zostanie reportaż na temat zrealizowanego w naszym mieście słynnego już projektu Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie, polegającego na budowie mieszkań poprzez system szkoleń osób bezrobotnych.

Przypomnijmy, że realizowany wspólnymi siłami przez Powiatowy Urząd Pracy w Nysie oraz Gminę Paczków nowatorski program "Budowy mieszkań poprzez system szkoleń zawodowych osób bezrobotnych" odniósł wielki sukces - został laureatem "Europejskich Nagród Przedsiębiorczości". Ten pionierski w skali kraju kurs budowlany zaowocował oddaniem do użytku przy ulicy Poniatowskiego w Paczkowie modułu mieszkalnego. Budynek postawiły osoby bezrobotne, które przeszły tym samym kompletne szkolenia w zakresie prac ogólnobudowlanych.
Projekt reprezentował Polskę w piątej kategorii międzynarodowego konkursu o prestiżową "Europejską Nagrodę Przedsiębiorczości" i okazał się w niej najlepszy, zostawiając w tyle rywali z Włoch, Irlandii, Belgii, Estonii, Finlandii, Niemiec, Norwegii, Szwecji i Słowacji. 31 maja Dyrektor PUP Nysa Kordian Kolbiarz i Starosta Powiatu Nyskiego Adam Fujarczuk odebrali w Madrycie to niezwykle zaszczytne wyróżnienie. Więcej na ten temat poczytać można tutaj.

Tematem innowacyjnego programu budowy przez bezrobotnych udało się zainteresować dziennikarzy TVN. W lipcu reporterzy "Uwagi!", jednego z najpopularniejszych w naszym kraju magazynu reportaży interwencyjnych, przyjechali do Paczkowa, by przygotować niezbędny materiał filmowy o samej inicjatywie, procesie realizacyjnym i końcowym efekcie - budynku mieszkalnym przy ul. Poniatowskiego. Już w najbliższy weekend - dokładnie w sobotę 7 sierpnia o godz. 19:45 - w programie "Uwaga!" na antenie stacji TVN będzie można obejrzeć efekty ich pracy. Jest zatem spora szansa, że o Paczkowie usłyszy kilkumilionowa rzesza widzów tej popularnej audycji.

Magazyn reporterów "Uwaga!" wystartował w telewizji TVN dokładnie 2 września 2002 roku i szybko wyrobił sobie markę jednego z najważniejszych programów reporterskich w polskiej telewizji. "Uwaga!" nadawana jest codziennie - od poniedziałku do piątku o godz. 19:50, a w weekendy o 19:45. Nowoczesny sposób realizacji, bezkompromisowe metody pracy dziennikarzy TVN-u oraz ciekawe tematy przyciągają codziennie przed telewizory setki tysięcy widzów. Magazyn nadawany jest z nowoczesnego "wirtualnego" studia, a prowadzą go na zmianę dwaj krakowscy dziennikarze - Zbigniew Łuczyński i Ryszard Cebula. Reporterzy "Uwagi!" przygotowują materiały ujawniające wiele kontrowersyjnych spraw i ciekawych wydarzeń z całego kraju, a ich praca wielokrotnie była już nagradzana przez kapituły licznych mediowych konkursów. 

Otwórz