Trwają remonty przy drogach powiatowych

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Trwają remonty przy drogach powiatowych

W Paczkowie i Unikowicach trwa realizacja dwóch sporych inwestycji drogowych, finansowanych wspólnie przez nyski Zarząd Dróg Powiatowych oraz Gminę Paczków. Na oba zadania w paczkowskim budżecie zabezpieczono kwotę ok. 73 tys. zł.

Pierwsza inwestycja obejmuje kompletną modernizację chodnika po prawej stronie ulicy Kopernika (na zdjęciu). Ten sfatygowany trakt dla pieszych, wiodący od skrzyżowania z ulicą Zawadzkiego aż do połączenia z ulicą Sienkiewicza, na całej długości doczeka się wkrótce nowej nawierzchni. W sumie wyremontowane zostanie prawie 600 metrów chodnika. Mocno już wysłużone płyty zastąpi kostka brukowa, zamontowane zostaną także nowe krawężniki. Zdemontowane elementy wspomnianego chodnika zostały przekazane na stan Gminy Paczków, dzięki czemu będzie można poddać je regeneracji i ponownie wykorzystać w innym miejscu. Modernizacja będzie prowadzona w kilku etapach i potrwa do końca sierpnia 2010 r. Obecnie prace prowadzone są na początku ulicy - ruch na odcinku kilkunastu metrów jest nieco utrudniony, dlatego apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. 
Całkowity koszt zadania sięga 119 tys. zł, z czego 40% pochodzić będzie z budżetu Gminy Paczków, a pozostałą kwotę wyłoży ZDP w Nysie. Oznacza to, że paczkowski samorząd wyda na ten cel prawie 48 tys. zł, a administrujące ulicą Kopernika władze powiatowe nieco ponad 71 tys. zł.

Realizacja drugiego zdania trwa we wsi Unikowice, gdzie po jednej stronie głównej drogi w kierunku Dziewiętlic powstaje zatoczka autobusowa, a po drugiej kilkudziesięciometrowy odcinek chodnika. Ta inwestycja nie tylko znacznie ułatwi prowadzenie na tej trasie transportu komunikacji publicznej, ale również wydatnie poprawi bezpieczeństwo. Wartość prac szacuje się na ok. 63 tys. zł. Również w tym przypadku zastosowany zostanie system finansowania 60/40 - Zarząd Dróg Powiatowych zabezpieczył na ten cel niecałe 38 tys. zł, a ok. 25 tys. zł zostanie wydatkowane z budżetu naszej gminy.

W tym roku, oprócz wspomnianych inwestycji w Paczkowie i Unikowicach, władze powiatowe przymierzają się także do realizacji trzeciego zadania - remontu chodnika w Gościcach. Przetarg nie został jeszcze ogłoszony. 

Otwórz