Burmistrz rozdysponował stypendia

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Burmistrz rozdysponował stypendia

Kilka dni temu Burmistrz Gminy Paczków Bogdan Wyczałkowski rozdysponował wśród uczniów paczkowskich szkół tegoroczne stypendia naukowe.

Na stypendia naukowe w szkołach gminy Paczków mogą liczyć uczniowie zarówno szkół podstawowych, jak i gimnazjum. Aby je otrzymać, ci pierwsi muszą na koniec roku szkolnego wypracować sobie średnią na poziomie wyższym niż 5.0, gimnazjalistom wystarczy równe 5.0.

W tym roku wysokość stypendium naukowego dla uczniów "podstawówek" wyniosła 136 zł za jeden semestr - dzieci, które w obu częściach roku szkolnego utrzymały odpowiedni poziom średniej otrzymały sumę 272 zł. Najlepsi uczniowie gimnazjum otrzymali kwotę 165 zł za semestr (330 zł za dwa semestry). Burmistrz zdecydował przyznać także specjalne stypendia sportowe w wysokości 65 zł - otrzymali je ci wychowankowie szkół, którzy w roku szkolnym 2009/2010 odnieśli istotne sukcesy w turniejach i zawodach sportowych.

Tegoroczne statystyki stypendiów naukowych w gminie Paczków prezentują się bardzo okazale. Wielu uczniów znakomicie radziło ze szkolnymi obowiązkami, utrzymując średnią na wysokim poziomie. Burmistrz Gminy Paczków rozdysponował wśród uczniów szkół podstawowych 74 stypendia, co daje razem 10064 zł. Uczniowie paczkowskiego Gimnazjum Publicznego wywalczyli w sumie 22 stypendia, co oznacza, że podzielono między nimi kwotę 3630 zł. Do młodych paczkowian powędrowało także 20 stypendiów sportowych o łącznej wartości 1300 zł. Ogółem z budżetu Gminy Paczków na stypendia naukowe i sportowe wydatkowano w tym roku prawie 15 tys. zł.

Najwięcej stypendiów (33) wywalczyła w tym roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Paczkowie. Na drugim miejscu uplasowało się Gimnazjum Publiczne, w którym przyznano ich 22. Niewiele mniej - 20 stypendiów - otrzymała PSP nr 3 w Paczkowie. "Podstawówka" w Kamienicy też może pochwalić się niezłym wynikiem - jej uczniowie zasłużyli w sumie na 18 pieniężnych wyróżnień.
Najbardziej "usportowione", również ze względu na pokaźną liczbę wychowanków, okazały się dwie paczkowskie szkoły podstawowe - "Dwójka" i "Trójka" uzyskały po 6 stypendiów sportowych.    

Wszystkim zdobywcom tegorocznych stypendiów serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia również w kolejnym roku szkolnym. Tym, którym nie udało się osiągnąć wymaganej średniej, możemy jedynie zmotywować do jeszcze intensywniejszej pracy. Powalczcie o stypendia w kolejnych latach swojej nauki. Warto, bo oprócz cennego "kieszonkowego" na wakacje, zyskacie przede wszystkim sporo satysfakcji i, co najważniejsze, wiedzy.

Otwórz