Młodzi sportowcy w akcji

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Młodzi sportowcy w akcji

18 czerwca na paczkowskim Stadionie Miejski odbyła się kolejna odsłona najważniejszej szkolnej imprezy sportowej - XXXI Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży.

Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży odbywają się w naszej gminie regularnie od 31 lat i są już swoistą sportową tradycją naszej gminy. Pierwszą tego typu imprezę przygotowała w 1979 roku szkoła podstawowa w Trzeboszowicach. Organizacją tegorocznej edycji zajęła się Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamienicy oraz Gminne Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie i paczkowski oddział Szkolnego Związku Sportowego.

W Igrzyskach wzięły udział wszystkie szkoły z całej Gminy Paczków - od podstawówek, przez gimnazja, aż po szkoły średnie. Uroczystego otwarcia dokonali wspólnie Burmistrz Gminy Paczków Bogdan Wyczałkowski oraz Dyrektor PSP Kamienica Barbara Tetłak. Przebieg igrzysk nadzorował i komentował Dyrektor GCSiR Radosław Napieracz.

Tradycyjnie zawody rozpoczął barwny pochód wszystkich szkolnych reprezentacji, z flagą olimpijską na czele i ze słynnym "Marszem Radetzky'ego" w tle. Po złożeniu uroczystej sportowej przysięgi, wręczeniu nagród dla najlepszych w kończącym się roku szkolnym sportowców oraz dopełnieniu dwóch niezbędnych "olimpijskich" formalności - zapaleniu znicza i wciągnięciu flagi na maszt, rozpoczęto poszczególne konkurencje. Kilkuset młodych sportowców rywalizowało w wielu dyscyplinach (m.in. bieg 100 m, skok w dal, sztafeta 4 x 100 m, pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową, bieg 300 m dziewcząt, 1000 m chłopców, siatkówka plażowa). Występy zawodników dopingowała ze stadionowych trybun niezwykle liczna rzesza kibiców - koledzy i koleżanki ze szkół, nauczyciele, rodzice i wielu innych pasjonatów sportu. Niestety, w przeciwieństwie do frekwencji, w tym roku nie dopisała pogoda. Początkowo warunki atmosferyczne nie rozpieszczały naszych młodych sportowców - ulewny deszcz przez chwilę postawił imprezę pod dużym znakiem zapytania. Na szczęście opady, choć intensywne, okazały się przelotne i zawody można było kontynuować.  

Rywalizacja jak zwykle obfitowała w wiele sportowych emocji. Sporą popularnością wśród kibiców cieszyły się mecze siatkówki plażowej. Duże zainteresowanie wzbudzały również biegi na różnych dystansach. Najlepsze drużyny, najlepsi zawodnicy i zawodniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. Wszystkim zwycięzcom Igrzysk serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

Szczegółowe wyniki XXXI Gminnych Igrzysk Dzieci i Młodzieży wkrótce pojawią sie na stronie internetowej Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie.

Otwórz