Dzisiaj burze, a od jutra słońce?

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Dzisiaj burze, a od jutra słońce?

Czwartkowy komunikat Wrocławskiego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w ciągu najbliższych kilku godzin na terenie województwa opolskiego możliwe są silne burze.

3 czerwca na terenie całej Opolszczyzny w godzinach od 16.00 do 24.00 spodziewane są burze, podczas których opady deszczu osiągną wysokość ok. 10-15 mm. Lokalnie deszcz może padać znacznie intensywniej - nawet od 30 do 40 mm. Burzom towarzyszyć będzie porywisty wiatr, którego prędkość może sięgać do 70 km/h.

Skutkami takich warunków atmosferycznych mogą być zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, a nawet zagrożenie życia od uderzenia piorunów. Apelujemy do mieszkańców naszej Gminy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Prognozy oceniają stopień zagrożenia na pierwszym, najniższym stopniu. Na szczęście zapowiadane burze nie powinny potrwać długo - jest szansa, że już dziś w nocy pogoda się uspokoi. Synoptycy przewidują, że od jutra pogoda zacznie się poprawiać. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że nadchodzący weekend upłynie nam pod znakiem bezchmurnego nieba, słońca i niemal letnich temperatur, dlatego... byle do weekendu! 

Otwórz